W domu!

Powrót do sekcji Dla Rodziców

W domu!

Przygotowujesz pokój dla malucha? Postaraj się, aby zastosowane w nim rozwiązania pozytywnie wpływały na zdrowie i rozwój dziecka.

Wszechobecne alergie niejednej osobie spędzają sen z powiek. Fosforany – składnik detergentów – wywołują uczulenia, związki chloru wchodzące w skład wybielaczy – negatywnie wpływają na układ nerwowy oraz mają działanie rakotwórcze.

Wszystko o segregacji odpadów.

Alternatywą dla chemicznych środków piorących mogą być orzechy pralnicze.

Elektrośmieci to popsuty lub zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który działał kiedyś przy użyciu prądu lub baterii.

Baterie zawierają metale ciężkie (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć), oraz szkodliwe substancje takie jak lit i mangan. Jeśli trafią do kosza, cały szereg substancji toksycznych zaczyna zatruwać środowisko, dlatego zużyte baterie należy przekazywać je do punktów selektywnej zbiórki.

Nowe, używane, z recyklingu lub odnowione – wybór mebli jest naprawdę spory i to nie tylko w sklepach. Urządzając swoje wnętrza, zastanów się jaki model będzie pasował do twojego pokoju, ale nie zapomnij również sprawdzić z czego i w jaki sposób został on wykonany, a także czy posiada odpowiednie certyfikaty.

Nadchodzą Święta i jak co roku narasta gorączka przedświątecznych przygotowań. Dzieci z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg, ubieranie choinki i prezenty. Ale same przygotowania do Świąt też mogą być inspirujące i ciekawe. Mogą być doskonałą okazją do zabawy z dziećmi i nauki ekologii.