Na zakupach!

Powrót do sekcji Dla Rodziców

Na zakupach!

Warzywa i owoce pomagają w walce z nadwagą i chronią przed nagłymi atakami głodu. Zadaniem zdrowej przegryzki jest zaspokojenie apetytu, nasycenie i podtrzymanie tempa metabolizmu. Ponadto zawiera duże ilości witamin, mikroelementów oraz błonnika.

Wybierając ubrania warto zwrócić uwagę nie tylko na ich fason, ale również materiał, z jakiego zostały wykonane. Nie wszystkie rośliny, które wykorzystywane są do wytworzenia tkanin, pochodzą z upraw ekologicznych, na których ogranicza się szkodliwy wpływ produkcji na środowisko. Jakie zatem materiały wybierać?

Jednym z najlepszych sposobów gospodarki odpadami jest recykling, czyli procesy, w których odpady przetwarzane są na nowe produkty.

Kupowanie nowoczesnych przyrządów i urządzeń, które ułatwiają codzienne czynności weszła w krew wielu Polakom. Warto zainwestować jednak w takie produkty, które sprzyjają ochronie przyrody: nie zanieczyszczają i nie marnują jej naturalnych zasobów, ale pozwalają też w prosty sposób wykorzystać jej siłę.

Ubrania z second-handu to świetny sposób na bycie modnym. Perełki, jakie można znaleźć wśród ubrań w sklepach z używaną odzieżą, sprawią, że twój styl nabierze charakteru, a środowisko tylko na tym zyska.

Względem środowiska najlepiej jest, gdy ubrania pozostają noszone jak najdłużej. Dlaczego? Do produkcji 1 kg bawełny, której wystarczy na zrobienie mniej więcej 2 par spodni, potrzebne jest około 29 000 litrów wody.

Czy wiesz jakie są najczęstsze grzechy przy użyciu torby plastikowej?