Archiwum kampanii

Powrót do sekcji: Kampania

Archiwum kampanii

Jak oszczędzać papier, jak sortować śmieci? Tego uczy mrówka Leopold w pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej dla dzieci i ich rodziców na temat oszczędzania zasobów naturalnych.

Dzieci dowiadują się, że śmieci to także cenne zasoby, z których mogą powstać nowe produkty, np. place zabaw i zabawki. Mrówka namawia do ponownego wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy. Okazuje się, że zużyte kartki, karton czy stare gazety mogą być materiałami do zabawy. Można z nich wyczarować nawet las pełen zwierząt.

Kampania zachęca rodziców do edukowania poprzez kreatywną zabawę. Promuje takie aktywności z dziećmi, które uczą twórczego myślenia i działania a jednocześnie kształtują postawy ekologiczne.

Zachowań ekologicznych warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Małe dzieci naturalnie interesują się otaczającym je światem, zwierzętami i roślinami. Są wrażliwe na piękno przyrody. To szansa na wytłumaczenie im, że ich zachowania mają bezpośredni wpływ na środowisko.

Rodzicom często brakuje pomysłów na ciekawe zabawy z dziećmi. Nie mają czasu i nie wiedzą gdzie szukać gotowych scenariuszy. Na stronie internetowej www.ekodzieciaki.plznajdą oni, proste, wizualne instrukcje tworzenia zabawek z wykorzystaniem materiałów, które mają pod ręką tj. niepotrzebnego kartonu, plastikowych butelek, nakrętek, gazet.

Konstrukcja recyklingowej zabawki to nie tylko świetna, twórcza zabawa i wspólnie spędzony czas. Dzięki niej dziecko już od najmłodszych lat będzie wprowadzone w tematykę ekologiczną i będzie dla niego czymś naturalnym, że zasoby można wykorzystywać na wiele interesujących sposobów.

  • śmieci to cenne zasoby, które mogą być ponownie wykorzystane,
  • zużyte kartony, butelki, opakowania mogą być świetnym materiałem do zabawy,
  • rodzice mogą uczyć dzieci ekologii w kreatywny sposób, tworząc z nimi ekozabawki,
  • na stronie ekodzieciaki.pl znajdują się pomysły i inspiracje do tworzenia ekologicznych zabawek,
  • dzięki zabawie wykorzystującej recykling dziecko uczy się ekologicznego myślenia